Workshopy v innolabbe

Organizujeme workshopy s odborníkmi z rôznych oblastí na technologické témy a témy rozvoja podnikavosti a tvorivosti. Na našich workshopoch sa môžete naučiť ako pracovať s vybavením na tvorbu prototypov, naučiť sa pracovať s novými technológiami a zoznámiť s firmami, ktoré pôsobia v regióne.

6.4. – 27.4..2022

PROGRAM NA ROZVOJ PODNIKAVOSTI

Innolabb, Lazovná 5 Banská Bystrica (budova 365.labb, 2.poschodie)

Si kreatívny/a a zaujíma ťa podnikanie a inovácie? Poď s nami objaviť tvoj podnikateľský potenciál. Máme pre teba pripravený program, kde okrem zaujímavých workshopov na túto tému budeš mať možnosť spoznať úspešné podnikateľské príbehy z nášho regiónu a získať inšpiráciu: EcoButt, FOSALI, Legendárne buchty- Zbojská. Neváhaj a poď s nami objaviť tvoju novú kariérnu cestu. Máme pre teba pripravené 4 nadupané workshopy, ktorá sa budú konať vždy v stredu.

Viac informácií a registrácia
7.12. – 16.12.2021

KURZ DIGITÁLNY SVET: ELEKTRONICKÉ OBVODY

Online

Z každej strany počúvame o digitálnom svete. Ale čo sa skrýva pod slovom digitálny? Pripravili sme si nenáročný kurz, ktorý odkryje časť tohto tajomstva. Vysvetlíme si ako fungujú elektrické obvody. Od tých jednoduchých analógových až po digitálne. Ukážeme si ako takýto obvod dokáže vykonávať napríklad jednoduché matematické operácie, ktoré sú základom každého počítača. Kurz Ti otvorí dvere do zákulisia digitálneho sveta. Svoje znalosti môžeš ďalej rozvíjať štúdiom na strednej škole tohto zamerania alebo môžu byť začiatkom práce na vlastnom projekte.

Viac informácií
9.-13.augusta

LETNÝ IT BOOTCAMP PRE STREDOŠKOLÁKOV

Innolabb/Katedra informatiky UMB
Využi jedinečnú príležitosť v Banskej Bystrici a prihlás sa na bezplatný týždňový bootcamp pre stredoškolákov a stredoškoláčky! Zaži týždeň plný zábavy, zaujímavých infošiek a získaj zručnosti, ktoré ti môžu zmeniť život. Staň sa súčasťou jedného z tímov a spoločne naprogramujete hru v jazyku Python, pre ktorú si navrhnete a vytlačíte vlastný ovládač postavený na mini počítači Raspberry Pi. Na záver predveďte svoje skills pred firmami, získajte spätnú väzbu a naštartuje svoju kariéru v IT.
Viac informácií
19.6. 2021 14:00-15:00

Workshop pre deti: Nekupuj. Vyrob si vlastnú svietiacu hračku.

Lazovná 5, Banská Bystrica (budova 365.labb)
Zoberte deti a príďte v sobotu 19.6. o 14:00 na workshop. Vyrobíme si hračku z materiálu – papiera, ktorý by inak skončil v odpade a vyzdobíme podľa seba. Pomocou jednoduchej vychytávky si hračky rozsvietime a naučíme sa základy toho ako fungujú elektrické obvody pomocou LED diód, medenej pásky a gombíkových batérií. Workshop je určený pre deti od 7 – 12 rokov. Počet miest je obmedzený. Workshop sa uskutnoční v rámci Dni mesta v 365.labb
Viac informácií
05.06. – 03.07.2021, soboty 10:00 – 16:00

Kurz: Programovanie neurónových

sietí v C#

Lazovná 5, Banská Bystrica (budova 365.labb)

Nepoužijeme žiadny framework akým je napríklad Keras, PyTorch alebo TensorFlow, ale naprogramujeme si sieť od základu sami. Výhodou je hlbšie pochopenie, čo sa v sieti deje, čo vlastne vytvorí základný pilier pre neskoršie použitie frameworkov, či knižníc. Predpokladané vstupné znalosti sú základné črty jazyka C# alebo podobného (napr. JAVA). Budeme používať cykly, polia, metódy a objekty za predpokladu, že účastník tieto prvky jazyka už dobre pozná.

Viac informácií
05.05.2021 o 17:00

Webinár: Je 3D tlač naša budúcnosť?

online

Už niekoľko rokov, odkedy 3D tlačiarne nie sú len doménou vývojových stredísk priemyselných gigantov, zažívame boom 3D tlače. V minulom roku vďaka nej na Slovensku vyrobili tisícky štítov pre zdravotníkov. Vedieť si vytlačiť takmer dokonalé repliky bežnej spotreby je zábava. Vytlačiť si chýbajúci diel do stroja nám zas ušetrí hodiny času. Viete si však predstaviť, aký potenciál sa v 3D tlačení skrýva? Automobilky hovoria o tlačení ich modelov, lekári o tlačení ľudských orgánov a v Číne sa začali tlačiť domy.

Viac info o podujatí_

Viac informácií

Nájdete nás

na 2.poschodí nového
komunitného coworkingového
centra 365.labb.
Lazovná ulica 5
Banská Bystrica

Projekt realizuje

Prihláste sa na odber noviniek

2020 © innolabb.sk