LETNÝ IT BOOTCAMP

PRE STREDOŠKOLÁKOV

9.-13. augusta v Banskej Bystrici 

Programovanie hier s navrhnutím, vytlačením a postavením vlastného ovládača

Využi jedinečnú príležitosť v Banskej Bystrici a prihlás sa na bezplatný týždňový bootcamp pre stredoškolákov a stredoškoláčky! Zaži týždeň plný zábavy, zaujímavých infošiek a získaj zručnosti, ktoré ti môžu zmeniť život. Staň sa súčasťou jedného z tímov a spoločne naprogramujte hru v jazyku Python, pre ktorú si navrhnete a vytlačíte vlastný ovládač postavený na mini počítači Raspberry Pi. Na záver predveďte svoje skills pred firmami, získajte spätnú väzbu a naštartuje svoju kariéru v IT.

Ako bude prebiehať týždenný bootcamp
Pondelok (innolabb/Katedra informatiky)
spoločné zoznámenie bootcampistov, Design thinking – workshop ku hernému „story“ – navrhnutie postavy, vymyslenie príbehu, stanovenie cieľa hry, predstavenie zadania a rozdelenie do tímov
Utorok, Streda, Štvrtok (Katedra informatiky)
Práca na zadaní: stručný úvod do operačného systému Linux, programovanie v jazyku Python, zoznámenie sa s mini počítačom Raspberry PI – zapojenie GPIO pinov, finalizácia herného ovládača.
Piatok (innolabb)
last-minute úpravy, prezentácia a konzultácia vypracovaných zadaní so zástupcami firiem, prekvapenie pre všetkých účastníkov – ukončenie bootcampu 🙂

Organizačné info 
Bootcamp potrvá od pondelka 9.augusta do piatku 13.augusta, každý deň v čase od 9:00h do 17:00h s prestávkou na obed. Bootcamp bude prebiehať kombinovanie v priestoroch innolabbu na Lazovnej 5 v Banskej Bystrici a labákoch na Katedre informatiky UMB na Tajovského 40.

Účastníkom a účastníčkam zabezpečujeme obed a pitný režim. Labáky sú vybavené počítačmi, preto si nie je potrebné nič doniesť, všetko vám radi poskytneme.

Účastníci budú rozdelení do 4-členných tímov podľa zručností, zamerania, preferencií a odpovedí z registračného formulára. Nemusíte sa obávať pokiaľ neovládate všetky témy a oblasti. Úlohou jednotlivých členov tímov bude si vypomôcť, prerozdeliť úlohy a pracovať tak, aby čo najlepšie zúročili svoje silné stránky a využili potenciál jednotlivých členov.

Lektori  
RNDr. Miroslav Melicherčík, PhD.
PaedDr., Mgr. Vladimír Siládi, PhD.
Mgr. Michal Vagač, PhD.
PaedDr. Patrik Voštinár, PhD.

Podmienky prihlásenia
– Študent strednej školy alebo gymnázia
– Možnosť dochádzania na prezenčnú výučbu
– Vyplnený registračný formulár

REGISTRÁCIA UKONČENÁ!

Tešíme sa na Teba!

Nájdete nás

na 2.poschodí nového
komunitného coworkingového
centra 365.labb.
Lazovná ulica 5
Banská Bystrica

Projekt realizuje

Prihláste sa na odber noviniek

2020 © innolabb.sk